YoShY&CeMrE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
YoShY&CeMrE

YoShY Ve CeMrE FaNLaRıNıN BuLuSmA NoKtAsI..!

AnasayfaPortalliAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

RoKa RoPöRtAjI

YazarMesaj
[[ScReAm]]
Yoshyci admin
Yoshyci admin
[[ScReAm]]

Cemremi Yoshymimi? : Yoshy
En iyi Admin..! : BeN..! Dermişim..!Eif Ve BeN..!
En İyi SÜper Moderoter..! : HayaLet

RoKa RoPöRtAjI Empty
MesajKonu: RoKa RoPöRtAjI   RoKa RoPöRtAjI Icon_minitimePaz Şub. 01, 2009 6:38 pm

Herhalde çoğumuz biliyoruzdur ceza nın bir nişanlısı olduğunu...ceza nın nişanlısının adı ROKA ...bnde şimdi ceza nın nişanlısnn bi röpörtajını buraya koymak sitedim buyrun:

-Neden lakabın Roka?Açıklarmısın...

-Seviyorum roka yi, hem tadi güzel, hem hazmi rahat, hemde bol c vitamini telafuzu da çok kolay.

2-Öncelikle yaptığın beatler gerçekten mükemmel.Kendini bu konuda ne kadar iddialı göruyorsun?

-Kendi çapımda büyük gelişmeler gösterdim. Profosyonel insanların taktirlerini kazandım, güzel çalışmalar yaptım ama önümde herhangi bir hedef veya sınır yok. Gidebildiği yere kadar gider. Sonuçta müzik yapıyorum, müziğin dili veya dini yok bu yüzden müziğimi herkese pazarlayabilirim, gerçekten çok sağlam işler yapabilirsem dr dre kadar tanınabilme şansım bile var tabi çok sağlam işler yapmak ta yetmez, sağlam bağlantılar da ayarlayabilmek gerek ama hiçbir şeyin imkansız olmadığını düşünüyorum, özellikle iyi işler yapabiliyorsanız. Yolladığımız beatler arasından tech nine benim beatimi seçiyorsa, Eminem veya twista veya herhangi bir mc de beatlerimi beğenebilir, yeterki beni duysunlar

3-Beat yapmaya nasıl başladın?Bu konuda yol gösteren biri oldu mu sana?İleridebeat albüm düşünüyormusun?

-Beat yapmaya çok ciddi bir şekilde başlamadım. Bilgisayarda vakit geçirmeyi seviyorum, photoshop, flash veya video maker programlarını kullanırım, oyun yükler oynarım falan. Aynı şekilde müzik programlarını da bir bir denedim zaman içerisinde. Gün aşırı veya hergün düzenli olarak beat yapmaya çalıştım ama beatmaker olmak gibi bir niyetim yoktu, amacım sadece vakit geçirmekti ve belki olur da güzel bir beat yaparsam belki ceza albümüne koyar bana da güzel bir hatıra olur diye düşünüyordum ama vakit geçiriyorum derken aslında düzenli bir çalışma içerisine girmişim, gerçekten severek ve zevk alarak yaptığımdan olsa gerek kendiliğinden gelişiverdi her şey. Başlarda kimseye beğendiremiyordum yaptıklarımı ama zamanla herkesin dikkatini çekti ve şimdi mc lere beat yetiştiremiyorum
-Beat albümü düşünüyorum ama ilk önce bir tane yapıp nete vereceğim, onu özel bir formatta hazırlıyorum(sürpriz) birde bandrollü olarak complation projem var, beatleri hazir sadece mc leri studyo ya sokma aşaması kaldı. Bu complation da özel olacak, bir ilk mesela ama orası da sürpriz

4-Altyapıları yaratırken hangi programları kullanıyorsun?

-Genelde reason ve logic kullanıyorum ama elime geçen birçok midi programdan, sondbankaları için faydalanıyorum. Gerektiği zaman qubase veya fruity loops tan da faydalanıyorum. Programları kendim öğrenip kullandığım için yeni bir programı kullanmak artık çok zor gelmiyor, biraz zaman ayırınca hepsini kullanmayı çözüyorsunuz zaten hemen hemen birbirlerine benziyorlar.

5-Mc lik yapmayı düşünüyormusun?Bu yönde herhangi bir projen,gelecek ile ilgili düşüncelerin varmı?

-Hayır şu an için veya gelecekle ilgili öyle bir planım yok. Ayben in backlerine bile zor çıkıyorum, mc lik benim icin biraz zor, cok heyecanlanıyorum sahnede falan veya kayıt almaya kalktığımız zamanlar. Herkes mc olamaz bence, sahne herkesin durabileceği bir yer değil.

6-Seni Ceza konserlerinde Dj olarak görmekten cok keyıf duyarız.Böyle bir teklif şimdiye kadar aldın mı?Böyle bir teklif sunulsa kabul edermisin?

-Hayır kabul etmezdim, edemezdim çünkü Ceza nın arkasında calacak olan dj in profosyonel olması gerek çünkü çok ciddi sahnelerde, çok ciddi kalabalıklara hitab edebilen bir mc Ceza. ayrıca heyecandan elim ayağıma dolaşırdı, kesinlikle başarılı olamazdım tabi bu konuda kendimi geliştirirsem neden olmasın gurur da duyardım ama funky-c kadar tecrübe edene kadar, ölme eşeğim ölme
-Rap angels ve Ayben ile öyle bir çalışmam var, bu yaz birçok yerde konser vermeyi düşünüyoruz, sadece kızlardan oluşan bir sahne ve ben tabiî ki dj olarak performans sergileyeceğim.

7-İnsanlar seni iyi bir dj olarak tanıyor Ceza'ya beatler yapıyorsun ve aynı andada Ceza'yla çok güzel bir birlikteliğiniz var.Peki Ceza'nın kız arkadaşı olarak anılmaktanmı yoksa iyi bir dj olarak anılmaktanmı hoşlanırsın?

-Ben açıkçası beatmaker olarak, Roka olarak çok memnunum, Ceza nın kız arkadaşı olmak ta onur verici bir şey ama ben bu sıfatı günlük hayatımda kullanmıyorum hatta bazı konserlerde yakınlık derecemizi bilmeyip beni Ceza nın kulisine sokmak istemeyen bodyguard lara bile dj im, ekiptenim falan şeklinde dil dökerim de asla sevgilisiyim gibi bir şey söyleyemem, ben roka yım ya da elif şunun sevgilisi, bunun yeğeni, onun torunu gibi tanımlamalar çok gereksiz ve de boş geliyor bana.

8-Bize biraz Roka nın gözunde Ceza yı anlatırmısın?

-Yani ne diyeyim ki, 2-3 cümle ile anlatabilsem tamam ama günlerimi ayırıp makale yazmam gerek benim gözümden onu tam anlamı ile anlatabilmek için. Ne yazsam eksik kalacak. Bir de uyuz oluyorum böyle karı-koca veya sevgili alakalı sorulara o benim sevgilimse ben onu seviyorumdur. haliyle 1 sorsanız 1000 öveceğim. o zamanda körler sağırlar birbirini ağırlar durumuna düşeceğiz. Ben bunun örneklerini görüyorum adam karısıyla ya da kadın kocasıyla röportaj yapıyor ya da o, obürünün radyo programına katılıyor saçma sapan, yapmacık muhabbetler.

9-Ayben ile ilişkinizin çok iyi olduğunu Ayben'in bazı röportajlarında duyduk. Sen onun için neler söylemek istersin?

-Ayben ile ilişkimiz abla kardeş gibi öz kardeş olsak bu kadar iyi anlaşabilirdik ancak. Çok başarılı buluyorum Ayben i, herkesin sandığının aksine tek başına mücadele ediyor, her şeyini kendisi yapıyor, bozuyor, bir daha yapıyor falan. Albümü olsun, featleri olsun, çıktığı birçok büyük organizasyon olsun hep kendi mücadelesi ve calışalarının sayesinde oldu.

10-Underground tan isimlerle çalışmak istermisin?Bu yönde teklifler,istekler olsa kabul edermisin?

-Underground da çalıştığım isimler var, sahtiyan, sansar,emre,rap angels, rapozof ve daha birçok underground mc ile çalışıyorum.

11-Kişiliği ile,yaptığı işi ile örnek aldığın simalar,insanlar var mı?

-Örnek aldığım kimse yok ama kişilğini veya yaptığı işleri beğendiğim, taktir ettiğim birçok insan var. Mesela anneannemin sabrı, wax tailor veya dr dre nin beatleri, beayonce un sahnesi ,annemin yemekleri….bunlar sevip, taktir ettiğim şeyler.

12-Rap dışı neler yaparsın?

-Gündelik herkesin yaptığı gibi şeyler yaparım.mesela haberleri seyretmek, ps oynamak, alışveriş yapmak, film seyretmek,yemek,temizlik yapmak gibi, hiç bir şey yapamasam Kadıköy acil e gider arkadaşlarımla takılırım.

13-Nerelerden alışveriş yaparsın.Olmazsa Olmaz dediğin bir marka var mı?

-Hemen hemen heryerden alışveriş yapabilirim yeter ki beğendiğim bir şey bulayım, sokakta yer tezgahında, pazarda veya magza vitrininde olabilir, çok pahalı veya çok kalitesiz olmadıkça heryerden alışveriş yapabilmem mümkündür. Olmaz ise olmaz dediğim bir marka yok ama kesinlikle olmaz dediğim markalar var genel olarak no name,markası fazla belli olmayan şeyler favorimdir.

14-Bu söyleşi için sana cok teşekkür ediyoruz ve son olarak söylemek istediklerin neler?

-Herkese saygı ve sevgilerimi sunuyorum, ilginiz için teşekkür ediyorum…

ALINTIDIR...!
http://turkmillitakim.forumotion.com

RoKa RoPöRtAjI
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» RoKa Ve CeZa